E-Bilişim - Sık Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz hakkında merak ettiğiniz bazı soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.
Detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilir, ya da iletişim sayfamızdan mail gönderebilirsiniz.

WEB TASARIM

Domain, bir web sitesine erişmek için IP adresi yazmak yerine daha akılda kalıcı bir isim yazmanıza imkan tanır. (örn: ewosis.com) Hosting ise, web site dosyalarının barınması ve çalışması için konfigüre edilmiş olan sunuculardır.

Web Tasarım, internet ortamında sizin veya kurumunuzun kimliğinin tanıtılması amacıyla yapılacak internet sitesinin tasarım sürecidir.

Web literatüründe, farklı ekranlara göre otomatik olarak şekillenen web sitelerini ifade etmektedir. Web sitenizin cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ekranlarının boyutuna göre şekil alıp, yeni bir görünüm kazanmasına imkan tanır.

Teslimat süreleri, internet sitesi tasarımının içerik, detay ve altyapı türüne göre 7-28 gün aralığında değişmektedir.

Bilgilendirme, Duyuru ve Paylaşım amacıyla kullanılabileceği gibi, bir ürünün tanıtımını veya reklamını yapmak amacıyla da kullanılabilen grafik ağırlıklı E-Posta tasarımlarıdır. HTML5 ile hazırlanan E-Posta tasarımları duyarlı yapısı, mobil uyumu ve görselliği ile ön plana çıkmaktadır.

Web sitenizin google'da üst sıralarda çıkarmanın iki yolu vardır. Birincisi google adwords yani ücretli reklamlardır. ikincisi ise SEO çalışması doğal yollardan Google'ın sitenizi sevmesidir. SEO'nun bir çok önemli kriterleri bulunmaktadır. Bu yüzden SEO konusunda profesyonel destek almak gerekir.

Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011 tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre her şirket bir web sitesi yaptırmak zorundadır.

Yeni Türk Ticaret Kanununa göre olması gereken web sitesinin özellikleri nedir?

Yeni Türk Ticaret Kanununda detaylı olarak bahsedilen web sitesi zorunluluğu şirketlerin ortaklarına ve diğer kurumlara karşı şeffaf olmasını amaçlıyor. Zorunlu web sitesi şirketin tüm resmi bilgilerinin yayınlanması gereken bir web sitesi olacaktır. Bu nedenle şu özellikler ön plana çıkıyor:

- Web sitesi zorunluluğu tüm sermaye şirketleri için geçerlidir.

- Zorunlu kanuni Web sitesi kolayca güncellenebilir olmalıdır.

- Yeni Türk ticaret kanununda web sitesinde yayınlanmalı denen tüm bilgiler, raporlar (Toplantı duyuruları, kararları, bilançolar gibi) zorunlu web sayfası içinde bulunmalıdır.

- Web sitesi zorunluluğu bilgiye ulaşılması için konuldu. Bu amaçla web sitesi yayını kesintisiz olmalı. Bu sebeple hizmet alınan firma ile bu konuda bir destek anlaşması yapılması hatta bu yükümlülükleri hizmet sağlayan firma ile paylaşılması zorunlu web sitesinin sürekli yayında olması için gerekli.

- Web sitesi ortakların uzaktan (il dışı ya da ülke dışından ) toplantılara katılması ve oy vermesi gibi esaslar üzerine kurulu olmalı. Yani görüntülü konuşma ve elektronik imzaya dayalı sistemlerin zorunlu web sitesi içinde olması gerekiyor.

- Web sitesi kanundaki değişiklikleri de öngörecek, değişiklik yapılmaya uygun olmalı.

- Web sitesini sadece kanuni zorunluluk olarak kullanılmayacağı da düşünülmeli. Maliyet açısından web sitesi hem kanuni şartları hem de genel web sitesi oluşturma amaçlarını kapsamalı.

İlgili kanunun resmi gazetede görüntülemek için lütfen tıklayınız...

GRAFİK TASARIM

Bir ürünün veya firmanın soyut bir sözcük olan markasının somut hale gelmesi, diğerlerinden biçim olarak da ayırt edilmesi için oluşturulan, sembolik yapıda grafik ürünlerdir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtan, kuruluşun amaç ve mesajını üzerinde taşıyan, firmayı en özgün biçimde öne çıkarabilecek çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Afişler, tasarım ve sanat kaygısının eşit ağırlıkta olduğu bir mesajı iletmek ve ya bir ürünü tanıtmak amacıyla hazırlanan ve karşımıza hemen her yerde her an çıkabilecek grafik ürünlerdir. Fark edilebilen, hiyerarşik yapıda, detaylı ama mesajı doğrudan aktaran görsel bir sisteme sahip tasarım çalışmaları yapılmalıdır.

Tanıtım ve Reklam Filmleri bir mesajı iletmek veya bir ürünü tanıtmak ve reklamını yapmak amacıyla hazırlanan, internet ortamında ya da dijital ekranlarda yayınlanan video tasarım ürünleridir. İlgili ürün ya da kampanyanın özelliklerini ve önemini vurgulayan, reklamı en iyi ve doğru şekilde aktaracak düzeyde mesajı öne çıkaran özgün çalışmalar yapılmalıdır.

Kurumsal kimlik; pazarlamada bir kurumun, duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Tıpkı bireylerde olduğu gibi, bir kurumun hedef kitlesiyle iletişime geçebilmesi, onların dikkatini çekebilmesi için sonsuz büyük önem taşır.

WEB OTOMASYON

Sisteme girilen verileri kayıt altında tutan, Web tabanlı yapısı sayesinde kurulum gerektirmeden her zaman, her konumdan güvenle kayıt altındaki bilgilere erişilmesini sağlayan, dünyanın her yerinden, her bilgisayar ve mobil cihazdan erişim imkanı sağlayan web tabanlı uygulamalardır.

Evet. Tüm web otomasyon sistemi dahilindeki uygulamalar mobil uyumlu olmakla birlikte, cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ekranlarının boyutuna göre şekil alıp, yeni bir görünüm kazanmaktadır.

Evet. Arzu ederseniz, Android ve IOS mobil uygulamalarını alabilirsiniz.

Geniş yetki sistemi ve kullanıcı grupları sayesinde, yalnızca sizin yetki verdiğiniz kullanıcılar giriş yapabilir ve yalnızca yetki tanımı olan kısımlara erişim sağlayabilir.

GENEL WEBSITE ÖZELLİKLERİ


Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.

Responsive Tasarım

Siteye Mobil cihazlarla giriş yapıldığında tasarım otomatik uyum sağlamaktadır..

HTML5

Arama motorlarının en iyi şekilde anlayabildiği, görselliği ön plana çıkaran..

CSS3

Web sayfalarının ve içeriklerinin nasıl görüntüleneceğini tarif eder..

Canlı Destek

Cep telefonunuzdan, ziyaretçilerin sorularını canlı olarak yanıtlayabilirsiniz..

Sosyal Medya Entegrasyon

Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Twitch, Skype ve daha fazlası..

Google Kayıtları

Google Yerel işletme kaydı, Haritalar kaydı, Analystic kaydı ve optimizasyonlar..

Yönetim Paneli

Website bileşenlerini ve genel site sayfalarını düzenleyebilirsiniz..

Bileşenler

Slider, Haberler, Google Map, İletişim Formu, İK Formu ve daha fazlası..

Slider

Website girişinde ve özel sayfalarda bulunan, slayt geçişli duyuru penceresi..

Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.